Yüzün genel hatları açısından düzgün bir görünüm elde edilmesi için en dikkat çekici kısım burun ucudur. Bu yüzden profesyonel bir anlamda gerçekleştirilen estetik operasyonlar kapsamında, doğuştan ya da birçok farklı sebepten ötürü meydana gelmiş olan şekil bozuklukları, tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Burun ucu genişliği, burun ucu düşüklüğü ile birlikte burun deliği asimetrisi gibi problemler nedeniyle yüz çevresi kötü bir görünüm oluşturabilmektedir. Bu operasyon kapsamında burun kemiğine herhangi bir şekilde dokunmadan sadece burun ucu kıkırdak ve dokular üzerinde işlem gerçekleştirilmektedir. Anatomik kapsamda gelişimini tamamlamış ve bu operasyona hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazır olan herkes burun ucu estetiği operasyonu işlemini yaptırabilir. Her ne kadar kemik yapısı gelişimi farklı kişilerde değişik yaşlarda tamamlanmış olsa da genel anlamda en fazla 18 yaşına kadar bu durum gerçekleşmektedir. İstisnai durumlar olarak ise doğuştan gelen ya da dramatik birtakım problemler neticesinde daha erken yaşlarda da bu operasyon yapılmaktadır.

Burun Ucu Estetiği

 

Burun Ucu Estetiğinde Yapılanlar

 

Genel olarak burun ucu estetiği operasyonu ile birlikte şekil bozuklukları ve birtakım orantısızlıklar tamamen giderilebilmektedir. Ayrıca asimetri, eğrilik ya da düşüklük ile birlikte burun ucu basıklığı gibi problemler tamamen profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen işlem altında normal bir görünüm haline dönüştürülebilmektedir. Burun ucu estetiği kapsamında burun daraltma işlemi ya da genişletilme ile birlikte büyütme ve küçültme gibi birçok farklı görsel durum da yapılabilmektedir. Tabii bunların içerisinde daha da önemlisi burun ucu kaldırılarak ya da indirilerek oldukça güzel bir görünüm ortaya çıkarılabilmektedir.

 

 Burun Ucu Estetiği İle Farklı İşlemler

 

Görsel anlamda tamamen normal bir görünüşe sahip olma imkanı veren burun ucu estetiği işlemi kapsamında, özellikle burun ucu ile birlikte üst dudak arasındaki açı da değiştirilebilmektedir. Burun deliği asimetrisi ya da küçültülmesi gibi durumların yanı sıra bütün bu seçenekler kapsamında burun hem işlevselliği açısından hem de doğal bir görünüm kapsamında kişinin öz güveninin yeniden kazanmasına imkan sunabilmektedir. Ayrıca bu sayede sağlık açısından da rahat bir yaşam elde etme imkanı verilir. Daha detaylı bilgi için site bünyesinde iletişim kurulabilir.